האשה  והירח

על המיניות והאנרגיה הנשית

האשה היא הירח, הגבר הוא השמש, וכל היצירה בעולם נובעת מהחיבור העוצמתי ביניהם.

בעולם העתיק האשה היתה המנהיגה , המובילה , הכח היוצר והמכיל, היכולת המיסטית שלה ליצור חיים ולהזין זכתה להערצה וכבוד. אך באלפי השנים האחרונות התרבות שלנו מובלת בתפיסה גברית, כשרק במאה האחרונה עם שינוי העידנים החל תהליך של הכרה בערכה של האשה.

המאבק על שויון זכויות הנשים ויציאת הנשים מהבית, גרם לקונפליקט בין הרצון להתבונן באשה כאדם שוה ערך לכל דבר (ולכן להתעלם מההבדלים), לבין מחקרים שמצאו שההבדלים בין נשים לגברים מבוססים ברובם על הבדלים ביולוגיים מדידים.

ולתוך הקונפליקט הזה, והחידושים והתגליות מתגלה בהדרגה, דרך מורי הטנטרה והיוגה, מידע עתיק שאבד מקדם על ההבדלים בין הגבר לאשה ברמה האנרגטית.

מידע שההתעלמות ממנו גורמת לאשה תסכול וניתוק מעצמה ומגופה, לגבר לתחושה שאי אפשר להבין את הנשים , למערכות יחסים וקשר מיני לא מספקים.

הקוטביות בין גבר לאשה מוכרת גם בלימוד מרכזי השמש (הצ'אקרות) עליהן מתבסס תרגול של גברים ונשים במשך אלפי שנים ובהבדלים בין המרמות בגוף הגבר ובגוף האשה, לעומת זאת הידע העתיק על מרכזי הירח וקשת ההילה היחודיים לנשים כמעט שלא מוכר.

במאמר הזה אתמקד במרכזי הירח הנשיים, שהבנתם תאפשר לאשה חיבור מלא אל גופה ושחרור חסימות , לגבר תאפשר להבין וליצור קשר טוב יותר עם בת זוגו, ובזוגיות ליצור מערכת יחסים עמוקה יותר ולשדרג את חיי המין.

מידע נוסף על ההילה וקשת ההילה והקשר שלהם למיניות הנשית אפשר למצוא כאן

 

על מרכזי הירח

“Do not swear by the moon, for she changes constantly. then your love would also change.” William Shakespeare, Romeo and Juliet.

 

מדוע נראה שנשים משתנות כל הזמן? לא צפויות, מתנהגות אחרת מיום ליום ..

על פי מסורת עתיקה שהובאה למערב על ידי יוגי בהג'ן, יש לנשים 11 מרכזי ירח. איזורים בגוף שרגישים לאנרגית הירח, מופעלים בשלבים שונים של המחזור החודשי, ומשפיעים על הרגשות שלנו , הדרך בה אנו רואים את העולם והאופן שאנחנו מתמודדים עם חיי היום יום. שלא במפתיע האיזורים האלו נחשבים גם איזורים ארוגניים.

האנרגיה של הירח קושרה לנשים בגלל המחזור הפנימי שתואם את הירח כאשר אנחנו מכוונות לטבע. אנרגית הירח נחשבת לאנרגיה נשית, רגשית, מחזורית שהעולם לא יכול לחיות בלעדיה. היא מסדירה את הגאויות, צמחים, גדילת השיער וריתמוס של בעלי חיים.

מרכזי הירח בגוף האשה מסודרים מסביב לסנטר בסדר שמתאים למצבי הירח (או למזלות האסטרולוגיים ) והם משפיעים על האופן שאנו תופסים את העולם מסביבנו ופועלים בו.

במשך מחזור הירח הנפש שלנו ממוקדת כל פעם במרכז אחד למשך 2.5 ימים ואז נעה לבא אחריו,

גם התנודות של החשק המיני במשך המחזור החודשי קשורות לקצב/תדר של מרכזי הירח שלנו, שמשפיעים על האופן בו אנחנו מבטאים את עצמנו ואת המיניות שלנו.

הסדר של המעבר בין המרכזים שונה מאשה לאשה (אבל לגבי אותה אשה הסדר ישאר קבוע לכל החיים אלא אם כן היא עברה ארוע טראומטי שגרם לריסט) .

11 מרכזי הירח והתכונות שלהם

 •  קו השיער: חוכמה, מיקוד, יציבות, אמינות, בהירות, ריאליות

 •  לחיים: לא צפויה, חוסר יציבות רגשית,

 • תנוכי האזנים: אינטליגנטית, נאמנה לעקרונות וערכים ובקיצון יכולה להגיע לשיפוטיות וצדקנות.

 • שפתיים: מילולית, אינטראקטיבית, תקשורתית, אבל בחוסר איזון יכולה להיות פוגענית

 • חלק אחורי צואר: רגישה, רומנטית, ארוטי, מפלרטטת ולוקחת סיכונים, פחות לוגית

 • שדיים: חמלה אלוהית, מעניקה

 • טבור / גב: חוסר בטחון, חשופה, פגיעה

 • ירכים פנימיות: מאשרת, תומכת, מאד מאורגנת

 • גבות: בעלת דמיון וחזון

 • יוני (וגינה): עומק, שיתוף (חברתית אבל עם נטיה להיות בפנים ושקועה במחשבות)

 • דגדגן: מוחצנת, תקשורתית, חברתית

 

כאשר אנחנו קשובות לתבנית של מרכזי הירח והמחזור האישי שלנו, יש לנו יותר מודעות לעצמנו ואנחנו יכולות להשתמש בידע הזה בתבונה.

כך למשל נעדיף לא לקבל החלטות בזמן שהמרכז הדומיננטי הוא הלחיים או העורף, באיזור השדיים קשה לנו לשמור על גבולות, וכשמגיעים לאיזור הירכיים הפנימיות זה הזמן לבצע את כל הדברים שממתינים כי אז אנחנו הכי מאורגנות.

גם בתחום המיני המודעות אל עצמנו כישויות מיניות ופוריות יכולה לשדרג את אופי הקשר – בתקופה שאנחנו בטבור נחפש חיבוק אוהב ותומך ובזמן מרכז השפתיים נעדיף להשתמש בהן לנשיקות ותקשורת במגע ולא לדיבור. בזמן המשחק המקדים, יכול להיות נחמד להזמין את בן הזוג לגלות מהו המרכז הפעיל ביותר.

מכיוון שהמחזור הוא אישי לכל אשה אין צורך להתעמק בטבלאות אסטרולוגיות, אלא אפשר לנהל טבלת מעקב יומית של התנהגות ותחושות ודרכם לזהות את המחזור הקבוע של מרכזי הירח.

דרך אחרת, אותה נתרגל בסדנה שלנו, היא על ידי מטוטלת.

כאשר לא מצליחים לזהות בצורה ברורה מרכז מסויים, יתכן שהסיבה לכך היא טראומה אשר חוסמת את הביטוי שלו ודורשת פתיחה וטיפול באמצעות קריות , מדיטציות או תרפיה.

הגבר והאשה

הגבר מושפע על ידי השמש, מרכז הירח היחיד של הגבר נמצא בסנטר. השיער שצומח על הסנטר קולט את אנרגית השמש ומנטרל את האפקט של הירח.

באנלוגיה לירח שנע כל הזמן אך הצד הזוהר שלו מכוון אל השמש, כאשר השמש יציבה ושומרת על המרכז. כך האשה שמשתנה כל הזמן, מחפשת אצל הגבר השראה ויציבות. אם הגבר לא יכול לספק לה את זה, אז למה צריך את הגבר?

יש הבדלים נוספים רבים בין הגבר לאשה – הקוטביות, קשת ההילה, האשה פועלת ב 6 ערוצים במקביל כשהגבר מתמקד בערוץ אחד, קצב המחזור האישי. הבנה של ההבדלים הללו יכולה לתרום לתקשורת זוגיות טובה יותר, וליצירת קשר שעובר אל מעבר להבדלים כדי לראות את האל או האלה שבתוך בן/בת הזוג שעומד מולנו.

 

קוים מנחים למין מקודש

המיניות והרוחניות שלנו הם חלק מהשלמות שלנו. אם נקיים מין בכבוד ומודעות, הוא יהפוך לכלי לאיחוד עם הנשמה של אדם שני.

מתוך ההבנה של המערכת האנרגטית הנשית פותחו ההמלצות הבאות שיאפשרו בעת המין להגיע להעלאה ועידון של האנרגיה המינית, לאיחוד של ההילות לישות אחת ולהתרחבות של הישות המאוחדת:

זמן - המיניות של האשה נמצאת במיטבה כאשר ההילה שלה רחבה וגדולה. לכן כדי שהאנרגיה המינית של אשה תגיע לשיא, צריך להתחיל בהתכווננות לקשר החושני 72 שעות לפני המגע המיני (למשל ארוחה רומנטית, טיול בטבע, עיסוי , מדיטציה, יוגה)

יצירת מרחב מקודש - ניקוי, קישוט בפרחים, אור נרות, פירות טריים, כריות, שירי אהבה, שמן עיסוי, מוזיקה רומנטית וכל דבר שנעים ללב ולחושים

טקסים זוגיים כולל עיסוי הדדי שמאפשר לתקשר את האהבה והתשוקה דרך מגע בכל הגוף וליצור רגיעה, הרחבת ההילה ומוכנות למגע.

לפני המגע הגבר יעורר את מרכזי הירח בסדר מסויים בעיסוי מקודש במבט ובמגע של היד והפה.

בזמן המגע לנשום במודעות, להביט לעיניים ולראות את האלוהי במי שמולנו. להתאחד עם האלוהי שבבן הזוג.

להיות קשוב לתחושות בעמוד השדרה והמצח

האנרגיה המינית המשולבת יכולה להתרומם דרך נתיבי האנרגיה – הנאדים

אחרי המין כדאי להעמיק את האינטימיות ולהירגע בליטוף הדדי , חיבוק ונוכחות

 

להעמקה נוספת בנושא המערכות האנרגטיות הנשיות והגבריות, טקסים טנטריים ולימוד של העיסוי המקודש של מרכזי הירח, אפשר לפנות לאור ועוזי.